آموزش ساخت پست خصوصی و رمز گذاری روی نوشته در وردپرس

در میان تمام آموزش های متنوعی که در مورد وردپرس منتشر نمودیم، جای این مطلب کمی توی ذوق می زد. نحوه ساخت پست خصوصی در وردپرس شاید با اهداف دیده شدن در دنیای وب تفاوت داشته باشد. اینکه روی نوشته وردپرس رمزنگاری کنید تا در دسترس بخشی از کاربران قرار گیرد با اصول توسعه وب در تضاد است. اما برخی از مواقع باید از آن استفاده کرد و ما هم به آن احترام میگذاریم. از این رو در جت سورس مطلبی را آماده کرده ایم که به شما در این خصوص کمک خواهد کرد.

یک پست یا صفحه خصوصی در وردپرس برای عموم قابل مشاهده نیست. به عبارت دیگر بازدیدکنندگان نمی توانند محتوا را ببینند، حتی اگر URL یا آدرس اینترنتی آن را بدانند. این پست به صورت محدود فقط برای کاربران وارد شده به داشبورد وردپرس در دسترس خواهد بود.

اصلا فرض کنیم که شما مدیر یک مجموعه هستید و قصد آموزش مواردی را به کارکنان خود دارید! به اشتراک گذاشتن مطالب مورد نیاز به این روش می تواند ایده خوبی به شمار رود.

چرا و چه زمانی از پست خصوصی استفاده می کنیم؟

به عبارت ساده با ساخت پست خصوصی در وردپرس صفحات برای بعضی کاربران محدود می شود. گاهی اوقات تمایل دارید تا برخی از پست های سایت خود را مخفی کرده و در اختیار همه افراد قرار ندهید. توسط این قابلیت تنها نویسنده، ویرایشگر و مدیرکل توانایی مشاهده پست را دارند.

در برخی از شرایط داشتن یک وبلاگ خصوصی، انجمن اختصاصی، فضایی برای توسعه یا آزمایش برخی از موارد دور از چشم کاربران باعث می شود تا پست های خود را از دید کاربران پنهان نمایید. علاوه بر این کاربردهای بیشتری وجود دارد که بسته به خلاقیت کاربر مورد استفاده قرار می گیرد، تنها مجوزهای دسترسی را درنظر داشته باشید تا به دردسر نیافتید.

آموزش ساخت پست خصوصی در وردپرس

در این حالت می توانید پست خصوصی جدید بسازید یا اینکه موارد قدیمی را ویرایش کنید. در حقیقت تمام فرایند در ویرایشگر وردپرس انجام می شود که پیش تر در مورد آن توضیحات کاملی را ارائه کردیم. در زمان های دور(مثلا 100 سال پیش😁) افزونه Private only  و برخی از افزونه های دیگر چنین قابلیتی را در اختیار شما قرار می دادند اما با این آموزش و به لطف وردپرس نیاز به افزونه نخواهید داشت.

این سیستم مدیریت محتوا قابلیتی را اضافه کرده تا بدون نیاز به پلاگین نسبت به ساخت پست خصوصی در وردپرس اقدام کنید. البته هر زمان که بخواهید قادر به ویرایش پست و خارج کردن از حالت خصوصی وجود دارد و امکان انتشار عمومی پست را فراهم می کند.

حال به صورت گام به گام و تصویری مراحل را به شما نمایش خواهیم داد.

گام اول

در اولین قدم پس از ورود به پیشخوان وردپرس به بخش نوشته ها رفته و سپس افزودن نوشته را کلیک کنید.

حال در صفحه نوشته تازه باکس مربوط به قابلیت مشاهده را پیدا کرده و روی عبارت ویرایش کلیک کنید :

گام دوم

در این مرحله باید روی عبارت خصوصی کلیک کنید و سپس روی قبول بزنید.

وضعیت نوشته شما به خصوصی تغییر پیدا می کند، حال دکمه بروزرسانی را بزنید. در صورتی که به سایت مراجعه کنید کنار عنوان پست شما عبارت خصوصی درج شده که بازدیدکنندگان عمومی قادر به مشاهده آن نیستند

رمز گذاری روی نوشته وردپرس

وردپرس یک امکان جالب دیگر را نیز برای کاربران خود فراهم کرده و آن قابلیت رمزگذاری روی نوشته وردپرس است. بازدیدکنندگان می توانند عنوان پست شما را ببینند اما به محتوی آن دسترسی ندارند، مگر اینکه رمز عبور صحیحی داشته باشند. مراحل این کار نیز مانند فرایند ساخت پست خصوصی در وردپرس است اما با اندکی تغییر!

در حقیقت شما باید در بخش قابلیت مشاهده گزینه رمزدار را انتخاب کنید و سپس عبارت مورد نظر خود را برای محافظت از صفحه قرار دهید :

به همین راحتی و تمام!

امیدواریم مطلب فوق مفید واقع شده باشد. وبلاگ جت سورس در بخش های مختلفی ورود کرده و موضوعات کاربردی را خدمت شما عرضه نموده است. مطلب حاضر را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و بر محبوبیت ما بیافزایید. در پایان سوالات و پیشنهادات خود را از طریق درج کامنت به گوش ما برسانید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید